KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303007
*
nr 1430 3007
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Uppsala, Signerad, daterad 98. Olja på duk, 40x75cm, oramad
Kondition: färgbortfall
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 19:47:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 13:15:34
1
150 kr
8/11 08:38:09
2
250 kr
8/11 17:15:32
1
250 kr
8/11 17:15:32
2
250 kr (Budbetjänt)
8/11 19:40:20
3
300 kr
8/11 19:42:44
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Läs mer om Alfred Wetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred wetterström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige uppsala
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Alfred Wetterström
Kondition: färgbortfall
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alfred Wetterström
nr 1430 3007
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Uppsala, Signerad, daterad 98. Olja på duk, 40x75cm, oramad
Kondition: färgbortfall
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 13:15:34 | 1 | 150 kr |
8/11 08:38:09 | 2 | 250 kr |
8/11 17:15:32 | 1 | 250 kr |
8/11 17:15:32 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
8/11 19:40:20 | 3 | 300 kr |
8/11 19:42:44 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.Läs mer om Alfred Wetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred wetterström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige uppsala
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19